22 Nisan 2013 Pazartesi

PROJE: ETKİNLİK AFİŞİ


Sevgili dostlar, tasarım kültürü ile ilgili seminer dizisi için tipografik bir afiş tasarlayacağız. Tasarlayacağımız afiş etkinlik programının detaylarını da içerecek, yani izleyiciler afişe bakarak hangi konuşmacının kim olduğunu ve ne zaman, nerede konuşacağını öğrenecek; dolayısıyla yapacağınız düzenleme aynı zamanda afişin görsel konseptini de oluşturacak; 
1- Afiş 50 x 70 cm/dik format olacak.
2- Çalışmaları
dilediğiniz renkleri kullanarak hazırlayabilirsiniz.
3- Çizgiler ve geometrik şekiller kullanabilirsiniz; ancak başka görsel öge kullanmak yok! (fotoğraf, illüstrasyon, desen, doku vs.)

AFİŞTE YER ALACAK BİLGİLER
--------------------------------------------------------


TASARIM KONUŞMALARI
7-10 Mayıs 2013
DEÜ DESEM Bordo Salon Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Binasi Alsancak İZMİR

Şükrü TERZİ 
7 Mayıs Salı / 16:00 
1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünü bitirdi. Mezun olduktar sonra İstanbul’da 10. KÖY reklam ajansında sanat yönetmeni olarak çalışmaya başladı. Devlet bursu ile 1996 yılında master yapmak üzere Amerika’nın New York şehrinde Pratt Institute’e yazıldı. Terzi, şu anda Marka Sanatı isimli kendi danışmanlık firmasında çeşitli markalara marka, strateji ve yaratıcı danışmanlık hizmeti vermektedir.

Murat CELEP
8 Mayıs Çarşamba / 16:00
Marmara Üniversitesi BYYO Radyo-TV bölümünden mezun oldu. Tasarımlarına; aralarında Novum, Etapes, Logolounge, noAH gibi yayınlar olmak üzere ABD, Almanya, Fransa, Japonya, G. Kore ve Çin’de çeşitli yayınlarda yer verildi. Kurumsal kimlik tasarımı, ambalaj tasarımı, kitap tasarımı alanlarında yoğunlaşan çalışmalarını 1997 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Deney Tasarım’da sürdürmektedir.

Çağrı ÇANKAYA 
9 Mayıs Perşembe / 16:00
Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. İstanbul’da çeşitli reklam ajanslarında çeşitli dünya markalarının reklam kampanyalarında sanat yönetmeni olarak çalıştı. İstanbul macerasından sonra hayalindeki yaşamın bu olmadığına karar vererek sadece tasarım gücünü kullanarak hayatta kalacağı “Designer On The Road” adlı dünya turu projesine başladı. Halen iki uluslararası tasarım dergisine yazılar yazıyor ve yeni projelerini planlıyor.

Sait MADEN 
10 Mayıs Cuma / 17:00 
Şair, çevirmen, yayıncı, ressam, fotoğrafçı ve grafik tasarımcı Sait Maden, 1931’de Çorum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çorum’da tamamladıktan sonra, içindeki resim ve şiir tutkusunun peşinden İstanbul’a geldi. 1949–55 yılları arasında İDGSA Resim Bölümü’nün Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesinden mezun oldu. Türk grafik tasarımının yaşayan en büyük ustalarından olan Maden halen İstanbul’daki atölyesinde değişmeyen titizliği ile mükemmelin peşinde koşmaya devam etmektedir.

Hiç yorum yok: